Sizi arayıp bilgi verelim istermisiniz

Zirkonyum Diş Türkiye

Zirkonyum diş kaplamaları nelerdir veya metal desteksiz porselen sistemleri nelerdir konusu son senelerde çok gündemdedir. Eskiden porselenler metalle desteklenmek zorundaydı. Çünkü, porselen kırılgan bir malzeme altında metal bir alt yapı olmak zorundaki porselen kırılmasın. 
Metalin getirdiği dezavantajlar var öncelikle metal mümkünse ağızda kullanılmaması gereken bir malzeme zamanla korozyona uğrayabilir yani bir çeşit paslanma veya vücuttaki akımlarla enerji dengelerini değiştirebilir. Bazı kişilerin metale alerjisi vardır ve bu bireylerde kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. 

Zirkonyum diş, alerjisi olan kişiler için ideal bir tercih olmaktadır. Metal içerden cansız siyah bir renk verir buda dişin doğal durmasını önemli oranda engeller ayrıca diş etinden de siyah bir metal görünür. 

Bu yüzden günümüzde metal desteksiz sistemler çıkmıştır. metal desteksiz sistemler bir çok ana gruba ayrılır bunlardan hangisinin bize uygun olduğunu hekiminize danışarak bulabilirsiniz. 

Zirkonyum Diş Nerelerde kullanılabilir? 
Zirkonyum diş, genelde estetik endişesi olan kişilerde, Diş renginin diş beyazlatma yöntemleriyle sonuç alınamayan durumlarda, ortodonti tedavisinin öngörülmediği ufak çapraşıklıkların tedavisinde, yapısal olark bozuk eski dolgularda, yıpranmış diş yüzeyine restorasyon amaçlı, arka dişlerde kaplama veya köprü olarak, implant üstü protez uygulamalarında kullanılabilir. 

Zirkonyum Diş Avantajları Nelerdir? 
Zirkonyum diş kaplaması, estetik açıdan, direnç, doku uyumu ve doğallığı ile en yüksek performansın elde edildiğini göstermiştir. 
Zirkonyum dişin akıllı seramikleri ile bütün tedaviler kendi dişinizden ayırt edilemeyecek kadar doğal ve estetik olur. Diş Hekiminiz zirkonyum diş kaplamaları konusunda sizi daha detaylı şekilde artıları ve eksileri ile bilgilendirecektir.

İzmir Zirkonyum Diş

Diş tedavileri konusunda uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ve birikimle ağız ve diş sağlığınız konusunda sizlere en uygun ve uyumlu tedavileri tavsiye ederiz. Tedavinizin başından sonuna kadar yanınızdayız. Tüm tedavilerimiz ömür boyu garantilidir.

Zirkonyum Kaplama, Porselen Diş, İmplant Diş Uygulamaları

Yüzlerce memnun hastalarımızın arasına sizleri de katmak isteriz. Başarı asla tesadüf değildir.
Şehir ya da ülke dışından gelen hastalarımız için hava yolu ulaşımı, şehir içi transfer ve konaklama konusunda yardımcı olmaktayız. 
Kliniğimiz, İzmir'dedir. Yabancı hastalarımıza kendi ana dillerinde hizmet verilmektedir.

Card image cap

İmplant Diş

Card image cap

Zirkonyum Kaplamalar

Card image cap

Porselen Diş Kaplamaları

Card image cap

E-max veneer

Card image cap

Zirkonyum Diş

Card image cap

İmplant üstü kaplamalar

Card image cap

Diş Estetiği

Card image cap

Gülüş Estetiği

Card image cap

Diş eti estetiği

Zirkonyum kaplama diş, Zirkonyum diş İzmir

Zirkonyum nedir? 
Zirkonyum atom numarası ve malzeme yapısına bakıldığında metal grubuna girer. Ancak metal denilince düşünülen gri renkten farklı olarak beyaz renk ve tonlardadır. Diş rengiyle neredeyse metalin mukavemet özelliklerinin birleşimi olarak düşünülebilir. Günümüz diş hekimliğinde oldukça tercih edilmektedir. 

Zirkonyum Kron nedir? 
Zirkonyum, doğal, estetik görünümü karşılama özelliği ve dayanıklılığı ile metal destekli porselenlere göre birçok avantaja sahiptir. Doğallığı, ışık geçirgenliği ve rengi ile öne çıkan Zirkonyum Köprüler, Kuronlar gülüş tasarımı ve diş estetiğinde sıklıkla kullanılmaktadır. Dijital veriler, hastanın büyüklüğüne göre üç boyutlu tarayıcı ile oluşturulur. İstenilen renk ve ışık geçirgenliğine sahip olan Zirkonyum Blok, dijital verilere göre işlenir ve özel fırınlarda işlenir. Zirkonyum çeşitleri, zirkonyum kalitesi de sonuç açısından önemlidir. Bu tedavilerde doktor ve laboratuvar ekip olarak çalışır. Metal destekli porselene göre ciddi avantajları vardır. Zirkonyum fiyatları farklılık göstermektedir. TDB Rehberi Fiyat Tarifesinde yaklaşık olarak incelenebilir. Fiyatlar klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. 

Zirkonyumun Avantajları Nelerdir? 
En büyük avantajlardan biri ışık geçirgenliği ve estetiktir. Kişinin isteğine göre istenilen renkte çalışabilir. İstenirse kaplanacak dişin rengi tamamen maskelenebilir. Metal alerjisi olan kişilere uygulanır. Biyouyumludur, diş ve ağız dokularının sağlığına olumsuz etkisi yoktur. Pürüzsüz ve parlak bir yüzeye sahiptir. Metal destekli sistemlere göre daha ince işlenebilir. Bu, yapılacak diş hazırlığı miktarını azaltır. Ortodontik tedavinin uygulanamadığı durumlarda çatlamış ve çarpık dişlere estetik bir görünüm verilebilir. Diş eksikliğinde uygulanan köprü restorasyonlarında metal destekli porselenlere en iyi alternatiftir. Arka dişlerde zirkonyum uygulama süresi tek seansta tamamlanabilir. Ancak estetik tedaviler yaklaşık 5-7 gün sürer. 
Hangi durumlarda zirkonyum dişler tercih edilir? Eski kaplamaların değiştirileceği ve estetik bir sonucun hedeflendiği durumlarda Mine kaybı olan dişlerde Kalıtsal diş renklenmelerinde, yapısal mine kusurları Büyük, parçalı ve renkli dolgulu dişler Ortodontik tedavinin planlanmadığı veya diş çapraşıklığına uygun olmadığı durumlarda diş ayrılması Arka grup dişlerde köprü olarak (uzun dişsiz boşluklar hariç) Aşırı madde kaybı, dişlerde aşınma İmplant protezlerde Yukarıdaki nedenlerden dolayı zirkonyum kaplamalar tercih edilebilir. Ancak x-ray ile muayene ve analiz yapılmadan internet üzerinden elde edilen bilgiler yanıltıcı olabilir. Emax, Empress, Leaf porselen, Bonding gibi zirkonyum kronlar gibi bir çok tedavi çeşidi bulunmaktadır. Doktorunuz bu tedaviler için hangisinin uygun olduğu konusunda en doğru bilgiyi verecektir. 

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır, Aşamaları Nelerdir? Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır, Aşamaları Nelerdir? 

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır, Aşamaları Nelerdir? 
Öncelikle diş eti sağlığı sağlanır ve diş tedavileri yapılır. Sağlıksız dişlere zirkonyum yapılamaz. Estetik ve güzel dişler için ilk hedef, diş hekimi tarafından ideal bir model oluşturmaktır. Anestezinin etkisi altında zirkonyum uygulanacak dişler aşındırılır ve ölçüleri alınır. Aşınmış dişler için akrilik geçiciler yapılır, geçiciler ise hassasiyet eksikliği ve dişlerin kalıcı bir süre yeteri kadar işlev görmesi için önemlidir. Prova seanslarında Gülüş Tasarımı Analizine göre hazırlanan dişler ağızda görülmekte ve değerlendirilmektedir. Dişlerde istenilen değişiklikler yapılır. Bitirme seansı sırasında restorasyonlar özel yapıştırıcılar kullanılarak dişlere yapıştırılır. Zirkonyum Taçta Ne Kadar Diş Kesilir? Zirkonyum kaplamalarda dişlerden yapılacak aşındırma (kesi) miktarı dişten dişe değişiklik gösterir. 

Aynı dişleri düşünürse porselen lamina aşındırmasından daha fazlasıdır. Metal destekli kaplamalara göre daha az kesim yeterlidir. İstenilen sonuç; tedavi planını ve kesim miktarını belirler. 

Zirkonyum Kokusu Ağızda Kötü Bir Tat Yapar mı? 
Dişlere uygun hassas işçilikle yapılan zirkonyumlardan kaynaklanması mümkün değildir. Elbette ağız bakımı ve diş fırçalama çok önemlidir. Zirkonyum, iyi ağız bakımı ve sağlıklı diş etleri olan kişilerde ağızda kokuya neden olmaz. 

Zirkonyum Dişlerin Rengi Değişir mi? 
Parlak, pürüzsüz ve camsı yüzeyler oldukları için renklenme olmaz. Gıdaya yapışabilecek kalıntılar yüzeye yapışabilir ancak ilk fırçalama ile oradan uzaklaşacaktır. Bu aynı zamanda çay, kahve ve sigara için de geçerlidir. Renksizlik, diş fırçalamayı ve ağız bakımını azaltmamız için bir neden değil, daha iyi bakım için motivasyonumuzdur. 

Zirkonyum Diş Fiyatları 2021
İzmir Estetik veneer fiyatları metal destekli sistemlere göre daha pahalıdır ve porselen laminat fiyatlarına göre daha uygundur. Çalışan hekim ve laboratuvara göre ciddi değişiklikler gösterir. Teknik bilgi olarak; Kullanılan zirkonyum blokların kalitesine göre dahi fiyat değişmektedir. Özel bloklar hekime daha yüksek bir maliyet yaratacaktır. Malzeme maliyeti yüksek olan bu tedavide en doğru bilgiyi hekiminiz verecektir. 

Zirkonyum Diş Bakımı Nasıl Yapılır? 
Seramik kaplamaların en güzel özelliklerinden ikisi renksiz olmaları ve diş etlerine uyumlu olmalarıdır. Bu avantajı uzun süreli sağlamak için iyi bir ağız bakımı şarttır. Günde iki kez diş fırçalamak ve diş ipi kullanmak, gerektiğinde gargara yapmak neredeyse bu işin sigortasıdır. Düzenli diş hekimi kontrolleri ile desteklenerek oluşabilecek sorunlar engellenecektir. Zirkonyum Kaplamaların Ömrü Nedir? Ağız içi restorasyonlar için net ömür kadar bilgi vermek mümkün değildir. Düzenli diş hekimi kontrolünde olan ve diş bakımı ile ilgilenen kişiler uzun yıllar kullanmaktadır. Zirkonyum malzemeye dayanıklı ve dayanıklı bir malzemedir. Ağız bakımına dikkat etmeyen bir kişi 1-2 yıl içerisinde dişeti çekilmesi veya dişeti problemleri ile estetik kayıp yaşayacaktır. Aynı şekilde uzun yıllar bakım problemi yaşanırsa altta yatan dişler de zarar görür. 

İmplant üzerine zirkonyum yapılır mı? 
Özellikle estetik alanlarda tercih edilmektedir. Kaplamalar, implantların abutment dediğimiz kısmına yapıştırılır veya vidalanır. Dişeti çıkış profilini oluşturmak ve gri yansımaları önlemek için implantın abutment kısmına t-baz olarak bilinen çıkış profili yapısı tercih edilir. Zirkonyum implant çıkış profilleri ile estetik alanlarda çok doğal sonuçlar alınabilmektedir. Bu sayede estetik olarak yansıtıcı olmayan ve uyumsuz ve doğal dişlerden ayırt edilmesi zor olan zirkonyum dişler oluşturulur. Estetik Zirkonyum Tedavisi Estetik Zirkonyum Tedavisi 

Estetik Zirkonyum Tedavisi Ne Kadar Sürer? 
Diş ve diş eti sağlığı en üst düzeye çıkarılır ve ölçü aşamasına hazırlandıktan sonra zirkonyum uygulaması başlar. Gülüş estetiği, ölçü alındıktan sonra yaklaşık 4-7 gün içerisinde tamamlanabilir. Bu süreçte estetik problemlerden ve hassasiyetten kaçınmak için geçici dişler uygulanır. Kalıcı olanlar kadar estetik olmasa da diş hassasiyetini geçici olarak azalttığı ve hastayı diş eksikliği görünümünden kurtardığı için oldukça değerlidir.